Спортните новини: Днес (4) | Вчера (3)
Локо (Сф) обърна Локо (Пд) пред празните трибуни на „Лаута”
Автор: Екип на Sofia24.bg 18:11 / 02.03.2008Коментари (0)1537
© Plovdiv24.com
Локомотив (Пд) отстъпи на съименника си от София с 1:2, въпреки че водеше на почивката. Срещата се игра пред празни трибуни, заради наказание на домакините.

„Черно-белите" започнаха по-активно и заредиха атаки към вратата на своите гости, които трудно организираха своята игра в първата половина па първото полувреме. До 40-та минута чисти голови положения нямаше, като могат да се отличат само някокло далечни удара на Румен Горанов от домакините. Така се стигна до 41-та минута, когато именно чрез Горанов домакините откриха резултата. Дефанзивният халф стреля прецизно от фаул и не остави шансове на Голубович. Само три минути след като откри резултата Горанов имаше нова възможност да стреля от същата позиция, но този път ударът му срещна тяло в стената, изградена от гостите.

След почивката играчите на столичното Локо постепенно увеличиха оборотите в търсене на обрата. В игра влезе и ексиграчът на домакините Зоран Балдовалиев, като именно тази смяна се оказа ключова за развоя на срещата.

В 64-та минута Димо Атанасов успя да изравни резултата след центриране от корнер. Само четири минути по-късно гостите вече водеха в резултата. Зоран Балдовалиев се откъсна от „черно-бялата" защита и с удар с левия крак прониза Стоян Ставрев за втори път.

В 78-та минута Румен Горанов отново изпълни перфектно пряк свободен удар, но Голубович, със сетни усилия отби топката в греда, запазвайки трите точки за своя отбор.